İNKA MEDENİYETLERİ 'PERU & BREZİLYA & ARJANTİN'

Tur Programı

 • 1.GÜN ISTANBUL – PARIS – LIMA

  İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde gece 02:00’da Vacanza Turizm yetkilisi ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından saat 04:05’de Air France AF 1391 sayılı uçuşu ile Paris’e hareket ve yerel saat 06:50’de Paris’e varış. Kısa bir aktarmanın ardından AF480 sayılı seferi ile saat 10:35 de Lima’ya hareket ve yerel saat 16:00’da Lima’ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 • 2.GÜN LIMA

  Sabah kahvaltımızın ardından Lima şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bir diğer adı ile ‘Krallar Şehri’. Şehir turumuz esnasında Plaza San Martin, Hükümet Konağı, Santa Domingo Kilisesi ve kilisenin altındaki behlizlerde yer alan eski mezar odaları ile Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra, Peru kültüründe önemli bir yeri olan ‘Museo Oro del Peru’ (Altın Müzesi) ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran bu çok özel müzeye ziyaretimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde
 • 3.GÜN LIMA – CUSCO

  Sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrasında Lima Jorge Chavez Uluslararası Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Peru yerel havayolları ile Peru’nun eski başkenti olan Cusco’ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. (Cusco deniz seviyesinden yaklaşık 3400 metre yükseklikte olan bir yerleşim yeridir ve aynı zamanda yüksek irtifalı yerleşim bölgelerinin, bu turumuzda başladığı noktadır.) Cusco’ya varışımızın ardından otelimize transfer ve kısa bir dinlenme için serbest zaman. Öğleden sonra Cusco şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Eski Katedral Meydanı ve Cusco Yerel Pazarı görülecek yerler arasındadır. Inka İmparatorluğunun başkenti olan ve inanılmaz bir tarihi, kültürel merkez olan Cuzco şehrini daha iyi tanıyabilmeniz için uzman rehberimiz eşliğinde 4 saatlik bir şehir turuna çıkacağız. Korikancha olarak da bilinen 13. YY’de Inkalar tarafından yapılmış Güneş Tapınağını, ve İspanyollar tarafından yapılan Santo Domingo Manastırını ziyaret ettikten sonra şehrin merkezi olan Plaza de Armas’i göreceğiz. Şehrin tepesindeki Sacsayhuaman Harabelerini çıkıp yukarıdan Cuzco şehrinin göz kamaştırıcı manzarasını seyredeceğiz. Aksam olduğunda ise sizleri tipik bir And Dağı Kültürel Show’u için şehrin biraz dışına götüreceğiz. Turumuz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 • 4.GÜN CUSCO /Pisak Pazarı & Ollantaytambo (Kutsal Vadi)

  Sabah kahvaltımızın ardından tam gün sürecek olan Pisak Marketi & Inka Harabeleri Turu Cuzco’da başlayıp Urubamba Nehri boyunca ilerleyerek Pisak ve Ollantaytambo kasabasına varıyor. Pisak, salı, perşembe ve pazar günleri açık olan pazarı ile meşhur bir kasaba. Burada bölgenin yerlileri hem el islerini hem de diğer ürünlerini sattıkları büyük bir pazar. Eminiz ki bu pazarda evinize götüreceğiniz en ideal Peru hatırasını bulabileceksiniz. Pazar sonrasında öğle yemeği için yerel restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, Inkalar tarafından uçurum kıyısına yapılmış ki inanılmaz büyüklükteki yapılarıyla unlu Ollantaytambo’ya doğru hareket edeceğiz. Cuzco ile Machu Picchu arasındaki durak noktamız olacak Kutsal Vadi’de (Sacred Valley) ki otelimize geçmeden aksam üzerini bu uçurumların kenarından güneşin batisini seyrederek geçireceğiz. *Sonesta Posada Inca Butik Otel (Kutsal Vadi)
 • 5.GÜN KUTSAL VADI / MACHU PICCHU

  Sabah kahvaltımızın ardından tren ile İnka Medeniyeti’nin mabedi olarak kabul edilen Machu Picchu’ya doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun bir bölümü trenle, kalan kısmı ise otobüs ile kara yolundan gerçekleşecektir. Tarihi ve etkileyici anıtların yakınına kadar giderek, hayranlık ve şaşkınlık arasında bir gün geçireceksiniz. Ollantaytambo (Kutsal Vadi) yolunu özel aracımız ile geçecek, buradan tren istasyonuna ulaşıp tren ile Aquas Calientes (Machu Picchu) istasyonuna ulaşacağız. Tren istasyonunda bizleri bekleyen araçlarımız ile Machu Picchu Sit Alanı’nda geçireceğimiz birkaç saatlik süre içerisinde adeta büyülenecek ve sahip olduğu eşsiz manzarayı hayranlıkla seyredeceksiniz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de bulunan ve aynı zamanda yeni dünyanın harikalarından biri olarak kabul edilen bu çok özel bölgede, İnka’ların yüzlerce yıl öne inşa ettiği bu mabedi bol bol fotoğraflama imkanımız olacak. Turumuz sonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.
 • 6.GÜN CUSCO – LİMA – BUENOS AİRES

  Sabah erkenden havalimanına transfer ve Avianca Havayollarına ait AV838 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:20’de Lima aktarmalı olarakak Buenos Aires’ uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Yerel saat ile 17:00’da Buenos Aires’e varışımızın ardından, özel aracımız ile otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelmizde. *NH City Hotel 5*
 • 7.GÜN BUENOS AİRES

  Sabah kahvaltımızın ardından, özel aracımız ile Buenos Aires şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda tarihi Casa Rosada, San Martin, 9 Temmuz Caddesi, Obelisko, Palermo Parkı, San Telmo, La Recoletta, Pilar Kilisesi, Metropolitan Katedrali ve Florida Caddesi göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra, dünyaca ülü Recoleta Mezarlığı’na giriş yapacağız ve zamanın Buenos Aires aristokratları, mühendisleri, generalleri, politikacıların kendileri için yapılan eşsiz sanat eseri değerindeki mezarlıklarını gözlemleyerek bazı ikonik insanların hikayelerini dinleme imkanınız olacaktır. Palermo ve Recoleta bçlgeleri ziyaretimiz sonrasında Puerto Madero’da turumuzu sonlandıracağız. Puerto Madero’nun eskiden nasıl bir yer olduğunu ise size deneyimli rehberlerimiz en ince detayına kadar anlatacaklar. Akşam yemeğimizi Buenos Aires’in en güzel restoranlarından birinde Tango Show eşliğinde alacağız.
 • 8.GÜN BUENOS AİRES

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Tigre Delta turumuzu gerçekleştireceğiz. Özel aracımız ile Buenos Aires’in en zarif bölgelerinden biri olan San İsidro ile turumuza başlıyoruz. Bölgenin geleneksel Hipodromu ve inanılmaz güzellikteki San Isidro Labrador Ketedralini ziyaret edeceğiz. Daha sonrasında ünlü yazar Vicroria O’Campo’nun yaşadığı yer olan ve vefatından sonra Unesco’ya bağışlanan O’Campo Villasını ziyaret edeceğiz. Tigre Delta nehir turumuzun ardından otelimize hareket ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 • 9.GÜN BUENOS AİRES / IGUAZU ŞELALELELERİ

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında havalimanına transfer. (uçuş saatimize göre kahvaltı box olarak alınabilir). Saat 09:30’da Gol Air G32072 sefer sayılı uçuşu ile Iguazu Şelaleleri’ne uçacağız. 2 saat 10 dakika sürecek olan uçuşumuz sonrasında saat 11:45’de Iguazu’ya varış. Varışımızı takiben Brezilya tarafından gerçekleştireceğimiz doğa harikası Iguazu Şelaleleri gezimize başlıyoruz. Iguazu Nehri’nin, Parana Nehri ile birleştiği yere yakın orman içerisinde yaklaşık 80 metre yükseklikten dökülen dünyanın en büyük ve en güzel şelalelerinden biri olan Iguazu Şelalelerini içerisinde barındıran Iguazu Ulusal Parkı’nı yürüyerek geziyoruz. Yüksek yol daha panoramik bir bakış açısına sahipken, alçak yol ise orman ve şelalelerin içinden yaklaşık 1 kilometre boyunca devam ettikten sonra görkemli “Şeytan Boğazına” varıyor. Ayrıca Ormanın Ekolojik Tren yolculuğu yapacağımız aktivitelerden biridir. Turumuz sonrasında otelimize dönüş ve geceleme otelimizde. Akşam, arzu eden misafirlerimiz, rehberimizin extra olarak hazırlayacağı akşam yemekli Rafa Inn Show programına katılabilirler. Güney Amerika danslarının sergilendiği çok özel bir gösteriyi izleme imkanımız olacak. Turdan sonra otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.
 • 10.GÜN IGUAZU ŞELALELERİ (Arjantin Tarafı)

  Sabah kahvaltımızın ardından tam gün sürecek olan Iguazu Şelaleleri Arjantin kısmı turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Bundan yaklaşık 100 milyon sene önce devasa ölçekteki volkanik bir felaket sonucu ortaya çıkan ve Güney Amerika’nın üç büyük ülkesinin: Brezilya, Arjantin ve Paraguay’ın sınırlarının kesiştiği noktada oluşan bu şelaleler kıtaya gelen herkesin mutlaka ziyaret ettiği favori yerlerden birisidir. Bölge yerlileri olan Guarani kabilesinin Iguazu ile ilgili efsaneleri kimi zaman kızgın bir Tanrı’dan kimi zaman da Yılan olmuş bir su kütlesinden bahseder. Yerli kabileler Iguazu Şelalesindeki suların yıl boyunca akmaya devam etmesi için, tanrılarına her yıl bir bakire kurban ederlermiş. Şelalenin adı “Iguazu” Guarani dilinde “engin su” demektir. Bölgeyi fetheden İspanyollar 16.Yüzyıl’da ismini değiştirerek Santa Maria Şelaleleri (Kutsal Meryem) adını vermişler, fakat engizisyonlara rağmen bu ismin yaygınlaşmasını sağlayamamışlar. Turumuz parkın ziyaretçi merkezinden bineceğimiz tematik otobüs ile başlıyor. Otobüs bizi parkın içinde yürüme parkurlarına bıraktıktan sonra şelaleyi yürüyerek gezeceğiz. Bu parkurda ki farklı balkonlardan şelalelere kuş bakışı açısıyla bakma şansına erişeceğiz. Puerto Canoas’a varışımızın ardından serbest zaman. Arzu ederseniz buradaki küçük dükkanlardan hediyelik eşyalar alabilirsiniz Büyük Nautical Adventure Macerası başlıyor, sırılsıklam olmaya hazırlanın. 3 kilometre boyunca ustu açık 4x4 jeeplerle ormanların içinde ilerlerken, deneyimli rehberlerimiz size içinde bulunduğumuz flora ve fauna hakkında detaylı bilgiler verecekler. Yolun sonunda Macuco Selalesine geleceğiz. 20 metrelik merdivenleri indikten sonra devasa antik bir yontma taştan yapılmış girişi geçtiğimizde Macuco Safari’nin özel botlarına binip Iguazu Selalesi Parkı’nın en eğlenceli en adrenalin dolu turuna başlıyoruz. Sizlere cankurtaran yelekler, ve değerli eşyalarınızı sudan korumak için plastik çantalar verilecek. Dilerseniz kameralarınızı da bu çantalarda sudan koruyabilirsiniz. Macuco Safari botu şelaleye doğru büyük bir hızla ilerlerken kanyonların içinden geçecektir. Kayalar, sub-tropik bölgeye özgü hayvanlar ve orman inanılmaz güzel bir panorama yaratıyor. Bu manzaranın tadını çıkartırken yavaş yavaş “Şeytanın Boğazı” ismine sahip şelalelerin en görkemli noktasına doğru yaklaşıyoruz. Turumuz sonrasında otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 • 11.GÜN IGUAZU ŞELALELERİ / RIO DE JANEIRO

  Sabah kahvaltımızın ardından Iguazu - Rio de Janeiro uçuşumuzu gerçekleştirmek için havalimanına transfer işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Saat 10:05’de Gol Air G3571 sefer sayılı uçuşu ile Rio de Janeiro’ya hareket ve yerel saat ile 12:20’de Rio de Janeiro’ya varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü İsa heykelinin bunduğu Botafogo, Filamengo Sahili, Ipanema Sahili, Leblon ve Copacabana Plajları, Maracana Stadı, Metropolitan Katedrali, Flamenco Parkı ve İkinci Dünya Savaşı Anıtı ve Corcovado İsa Heykeli turlarımızı gerçekleştireceğiz. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş ünlü Hz.İsa heykelini göreceğiz. Heykelin bulunduğu tepeye ünlü turistik funikülerle sık ormanların içinden geçerek çıkacağız. Tepe üzerinde Rio’nun o doyumsuz manzarasının tadını çıkaracağız. Gezimiz sonrasında otelimize dönüş ve serbest zaman. Rio de Janeiro’nun dünyaca ünlü Copacabana Plajı’nda dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 • 12.GÜN RIO DE JENAIRO Sugar Loaf (Urca)

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Sugar Loaf (Urca) turumuzu gerçekleştireceğiz. Copacapana’nın muthteşem manzarasına doyacağınız Sugar Loaf’a teleferikler ile çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 395 metre yüksekte olan Şeker Tepesine, teleferikler ile ulaşımımız esnasında da nefes kesen manzaraların tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz. Sugar Loaf yani Şeker Tepesi, dev bir Granit dağdır. Portekizli askerler bölgeye ilk geldiklerinde, denizin ortasındaki bu Grantik kaya parçasını uzaktan şeker çuvalına benzetmişlerdir. Rengi koyu kahverengi olduğu için, gerçekten böyle bir anımsatma yapmaktadır. Denizden yüksekliğin 420m. olduğu tepede şehrin güzel manzarasını deniz tarafından seyrediyoruz. Copacabana, Botafogo ve Flamengo manzaralarını fotografladıktan sonra şehir merkezine dönüş. Geceleme otelimizde.
 • 13.GÜN RIO DE JANEIRO – PARİS - İSTANBUL

  Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Rio de Janeiro’nun caddelerinde alış veriş yapabilir, dileyen misafirlerimiz Copacabana plajında muhteşem denizin ve güneşin tadını çıkarabilirler. Akşam üzeri havalimanına transfer işlemlerimiz gerçekleştirilecek ve Air France Hava Yollarına ait AF443 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 17:30’da Paris’e hareket. Geceleme uçakta.
 • 14.GÜN PARİS – İSTANBUL

  Yerel saat ile 07:35’de Paris’e varış. Uçak değişikliği ve dinlenmenin ardından yerel saat ile 15:25’de Air France Havayolları AF5088 sefer sayılı uçuşumuz ile İstanbul’a hareket ve akşam 21:00’da varış Turumuzun Sonu…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • *İstanbul / Amsterdam / Lima, Rio de Janeiro / Amsterdam / istanbul arası Air France & KLM Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş - dönüş uçak biletleri ve vergiler.
 • *Lima / Cusco, Cusco / Buenos Aires, Buenos Aires / Iguazu, Iguazu / Rio de Janeiro arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı tek yön iç hat uçak bileti ve vergiler.
 • *Lima'da 2 gece Casa Andina Miraflores Hotel Centro Hotel'de,Cusco'da 2 gece Yawar Inka Hotel'de, Kutsal Vadi'de 1 gece Sonesta Posada Inca'da, Buenos Aires'de 3 gece NH City Hotel'de, Iguazu Şelaleleri'nde 2 gece Saint George Hotel'de, Rio de Janeiro'da 2 gece Mercure Copacabana Hotel'de oda kahvaltı konaklamalar.
 • *Programda belirtilmiş olan tüm turlar ve transferler.
 • *Vacanza Turizm Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • *Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası, Yurt Dışı Seyahat Güvence Paketi
 • **

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • *Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, bar, restoran, telefon, kuru temizleme)
 • *Programda belirtilmemiş olan tüm öğle ve akşam yemekleri. (Yemeklerde içki ve meşrubatlar dahil değildir).
 • *Programda belirtilmemiş olan tüm extra turlar.
 • *Kişi başına 50 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
 • *ERV Özel Yurtdışı seyahat iptal ve sağlık sigortası (Vacanza Turizm’in kendi ofisinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
 • **Yurt dışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Özel Seyahat İptal ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü (1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. gibi durumlarda ERV Özel Sigorta, seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75 lik kısmını karşıla

Önemli Notlar

 • *Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Air France Hava Yolları (KLM veya Air France ortak uçuşları) ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçuş saatlerinde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek olumsuz koşullardan Vacanza Turizm kesinlikle sorumlu tutulamaz. *Programda belirtilen ve iç hatlarda uçuş gerçekleştirilecek olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla, aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir. *Vacanza Turizm gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan, şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana hava yolunu değiştirebilir. *Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 10, maksimum 21 kişinin katılımına ihtiyaç vardır (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Vacanza Turizm yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve misafirlerine para iadesi yapar). *Otellerde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasındadır. *Seyahat edeceğiniz ülke kendi yerel para birimini kullanmaktadır ve konvörtıbl değildir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’deki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda USD veye EURO bulundurmanızı tavsiye ederiz. *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içinde 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında 1 parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başı valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE VACANZA TURİZM İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARINI HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRMEKTEDİR). İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg’a kadar düşebilir. Ekstra valiz ya da ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Vacanza Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına 1 parça eşya (5 kg - 7 kg) alabilirsiniz. *Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınızı ancak yurt dışı kullanımına açık ise kullanabilirsiniz. *Bu ülkelere seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip misafirlerin vizeye ihtiyacı yoktur. *Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 ay ve en az “3 boş vize sayfası” olması gerekmektedir. *Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Vacanza Turizm kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder. *Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi bulunmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir ya da iki çift altı lastik ayakkabı ve yağmurluk alınız). *Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz. *Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolu çalışanları da dahil) kestirmiş oldukları biletlerden Vacanza Turizm’i kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlarla kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Vacanza Turizm sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır. REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI: YOLCU tarafından VACANZA TURİZM’e rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. VACANZA tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. VACANZA TURİZM, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. VACANZA TURİZM’den teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yatıran, kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir. Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır. Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır. Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır. Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir. Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde Vacanza Turizm olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır. İptal Koşulları: YOLCU, tur başlangıç tarihinden; 90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez. 90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez. 69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez. 39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez. 19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez. ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.
 • *Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Air France Hava Yolları (KLM veya Air France ortak uçuşları) ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçuş saatlerinde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek olumsuz koşullardan Vacanza Turizm kesinlikle sorumlu tutulamaz. *Programda belirtilen ve iç hatlarda uçuş gerçekleştirilecek olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla, aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir. *Vacanza Turizm gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan, şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana hava yolunu değiştirebilir. *Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 10, maksimum 21 kişinin katılımına ihtiyaç vardır (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Vacanza Turizm yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve misafirlerine para iadesi yapar). *Otellerde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasındadır. *Seyahat edeceğiniz ülke kendi yerel para birimini kullanmaktadır ve konvörtıbl değildir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’deki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda USD veye EURO bulundurmanızı tavsiye ederiz. *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içinde 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında 1 parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başı valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE VACANZA TURİZM İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARINI HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRMEKTEDİR). İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg’a kadar düşebilir. Ekstra valiz ya da ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Vacanza Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına 1 parça eşya (5 kg - 7 kg) alabilirsiniz. *Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınızı ancak yurt dışı kullanımına açık ise kullanabilirsiniz. *Bu ülkelere seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip misafirlerin vizeye ihtiyacı yoktur. *Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 ay ve en az “3 boş vize sayfası” olması gerekmektedir. *Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Vacanza Turizm kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder. *Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi bulunmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir ya da iki çift altı lastik ayakkabı ve yağmurluk alınız). *Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz. *Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolu çalışanları da dahil) kestirmiş oldukları biletlerden Vacanza Turizm’i kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlarla kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Vacanza Turizm sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır. REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI: YOLCU tarafından VACANZA TURİZM’e rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. VACANZA tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. VACANZA TURİZM, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. VACANZA TURİZM’den teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yatıran, kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir. Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır. Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır. Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır. Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir. Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde Vacanza Turizm olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır. İptal Koşulları: YOLCU, tur başlangıç tarihinden; 90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez. 90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez. 69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez. 39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez. 19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez. ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

23 Ocak (Sömestre) 13 Şubat & 20 Mart - 4.400 €