GÜNEYDOĞU ANADOLU

Tur Programı

 • Güney Doğu Anadolu'nun mistik dünyası…

  DİYARBAKIR & HASANKEYF & MİDYAT & BEYAZ SU & DARA ANTİK KENTİ & DEYRULZAFARAN MANASTIRI & MARDİN & SOĞMATAR & ŞUAYİPŞEHRİ & HARRAN & ŞANLIURFA & BALIKLIGÖL & GÖBEKLİTEPE & ATATÜRK BARAJI & ADIYAMAN & KAHTA & NEMRUT & HALFETİ & RUMKALE & GAZİANTEP & ZEUGMA MÜZESİ & BEY MAHALLESİ & ANTAKYA & MOZAİK MÜZESİ & ST PİERRE KİLİSESİ & KATOLİK KİLİSESİ
 • 1.GÜN İSTANBUL - DİYARBAKIR & HASANKEYF & MİDYAT

  İstanbul Havalimanı İç Hatlar Terminalinde sabah saat 07:00’de Vacanza Turizm yetkilisi ile buluşma. Türk havayollarının TK2602 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:50 de Diyarbakır’a hareket. Saat 12:00’da Diyarbakır havaalanına varış. Yöre uzmanı rehberimiz ile buluşmanın ardından, ilk durağımız tarihi Hasan Paşa Hanı olacaktır... Öğle yemeği molamızın ardından, Ulu camiyi ve şair Cahit Sıtkı Tarancı müze evini görüp, Diyarbakır surlarının en muhteşem manzarasına sahip Keçi burcundan evsel bahçelerini fotoğraflayıp Diyarbakır’dan ayrılıyoruz ve Batman şehir merkezinden geçerek yakın bir zamanda sular altında kalma riski ile karşı karşıya bulunan Hasankeyf’e varıyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Midyat'ın eski ismi ''Hah'' olan tarihi Anıtlı köyüne gidiyoruz, Anıtlı köyünde yer alan ve Süryanilerin Mor Gabriel Manastırı'ndan sonra 9 asır boyunca Metropolitlik merkezi olarak kullandığı Mor Sobo Katedrali ile 2 bin yıllık anıtın üzerine kurulan Meryem Ana Kilisesini ziyaret edip Midyat'a geçiyoruz. Kaymakamlık konağı gezisi ve Telkariciler çarşısındaki serbest zaman sonrası Midyat’taki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Midyat Matiat Otel*****
 • 2.GÜN BEYAZ SU & DARA ANTİK KENTİ & DEYRULZAFARAN MANASTIRI & MARDİN

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Beyaz su (Kani Supi) üzerinden Mezopotamya’nın Efesi olarak adlandırılan Dara Antik kentine gidiyoruz. Darada kilise, köprü, su kanalları, su sarnıçları, arasta, kaya mezarları ve sivil yerleşim binalarına ait kalıntıları geziyoruz. Sonraki durağımız yaklaşık 650 yıl boyunca bütün dünyadaki Süryanilerin merkez patrikliğini yapmış olan Deyrulzafaran Manastırı... Buradan ayrıldıktan sonra Mardin merkezine gelip serbest öğlen yemeği sonrasında gezimiz Mardin sokakları, Zinciriye Medresesi, Ulu Cami, Şehidiye Camii, Abbaralar ile devam edecek. Akşamüzeri alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Mardin Yay Grand Otel **** veya Kaya Ninova Otel
 • 3.GÜN SOĞMATAR, ŞUAYİPŞEHRİ, HARRAN, ŞANLIURFA, BALIKLIGÖL

  Kahvaltı sonrası Harran’daki Sin kültürüne dayanan Sabiizmin ve baş Tanrı Marilaha’nın yerleşim yeri olan Soğmatar’a gidiyoruz. Buradaki gezimizden sonra Şuayip Peygamber’in kurduğu en eski şehir olan Şuayip Şehrini gezip Hanel Barur Kervansarayı üzerinden dünyanın ilk üniversitesinin kurulduğu yer olan Harran'a geçiyoruz Kervan yollarının kesiştiği kentin harabelerini, dünyada örneklerine ender rastlanan konik evlerini gezip Peygamberler Şehri Urfa'ya geri dönüyoruz. Şehir merkezinde restore edilmiş eski Urfa yapılarından oluşan Kültür Sitesi'ni, Balıklıgöl ve Anzilha Gölleri'ni, Halilürrahman, Hasanpaşa ve Rızvaniye Camilerini dolaşıyoruz. Geleneksel Urfa Çarşısı'ndan dostlarımıza hediye edebileceğimiz rengârenk Urfa bezleri, isot, kahve, mırra fincanı gibi hediyelerimizi alıyor, bu keyifli alışverişin sonunda tarihi Gümrük Han'da soluklanıyoruz. Akşam, Urfa yöresinde bir gelenek haline gelen sıra gecesi için organizasyon yapılıyor. Konaklama: Şanlıurfa Harran Otel**** (Soğmatar ve Şuayip şehrine yol durumuna göre gidilecektir.)
 • 4. GÜN GÖBEKLİTEPE, ATATÜRK BARAJI, ADIYAMAN, KAHTA, NEMRUT

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Şanlıurfa yakınlarındaki Göbekli Tepeyi ziyaret ediyoruz. Bulunduğu günden beri dünya tarihinde yeni bir sayfa açmış olan bu Dünyanın en eski tapınağını gezip Adıyaman ilimize Nemrut dağına doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde Atatürk barajını görmek için seyir tepesine çıkıyoruz. Burada sizler çay kahvelerinizi yudumlarken rehberimiz Gap projesi ve Atatürk Barajı konusunda sizleri bilgilendirecek. Daha sonra yolumuza devam edip Adıyaman‘a geçiyoruz. Meşhur Adıyaman dondurmasından tattıktan sonra Kahta’ya geçiyoruz Kahta’da baraj gölü kenarında öğle yemeğimizi güzel bir menü ile alıyoruz. Yemek sonrası Karakuş Tümülüsü, Cendere köpürüsünü geziyoruz. Daha sonra güneşin batışı ve Kommangene Krallığının izlerini sürmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Güneşin batışını izledikten sonra Adıyaman’a dönüp konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Adıyaman Bozdoğan Otel**** veya Dedeoğlu Otel ***
 • 5.GÜN HALFETİ, RUMKALE, GAZİANTEP, ZEUGMA MÜZESİ, BEY MAHALLESİ

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Birecik barajının yapılmasıyla büyük bölümü sular altında kalan Halfeti’ ye gidiyoruz. Fırat üzerinde yapacağımız tekne turu sırasında Rumkale ve Savaşan köyünü görüyoruz. Öğle yemeğimizi Gaziantep’te aldıktan sonra Zeugma Antik kentinden çıkarılan Mozaiklerle zenginleşmiş ve dünyanın en büyük mozaik müzesi olmaya aday olan Zeugma Müzesini geziyoruz. Daha sonra yeni restore edilmiş Bey mahallesi ile gezimize devam ediyoruz. Son alışverişleriniz için Antep Çarşısında verilecek serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz. Met Gold Otel ****
 • 6. GÜN ANTAKYA, MOZAİK MÜZESİ, ST PİERRE KİLİSESİ, KATOLİK KİLİSESİ

  Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Antakya’ya doğru yola koyuluyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuk sonrası Hristiyanlık aleminin de çok önem vermiş olduğu bu kenti dünyanın ilk mağara kilisesi olan St Piere Kilisesi ile gezmeye başlıyoruz. Birçok din ve mezhebin kardeşçe yaşadığı bu kadim kent gezisine Dünyanın 3. Büyük mozaik müzesi olan Antakya mozaik müzesini ziyaret edip Katolik kilisesi ile devam ediyoruz. Antakya’nın daracık sokaklarından tarihi dokuyu sindirerek yapacağımız küçük bir yürüyüş sonrası Öğlen yemeğimizi Antakya’nın zengin mezeleri ve kebapları ile aldıktan sonra alışveriş için çarşıda serbest zaman sonrası havaalanına transfer ve THY ile İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. İstanbul havalimanına varışımızın ardından, turumuzun sonu…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • *Türk Havayolları ile uçuşlar.
 • *5 Gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde yarım pansiyon konaklama
 • *Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • *Bölgedeki tüm ulaşımlar ve Müze ören yeri girişleri
 • *Nemrut Dağ Minibüs ulaşımı
 • *Halfeti Tekne Ulaşımı
 • *Sıra gecesi
 • *Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • *Öğle yemekleri, yoldaki yemekler ve akşam yemeklerinde her türlü içecekler, otellerdeki ekstralar fiyatlarımıza dahil değildir.
 • ** Havayollarından alınan fiyatlar promosyon sınıfı olup, Uçaklarda oluşabilecek fiyat farkı misafirlerimize yansıtılacaktır.

Önemli Notlar

 • *Programımızda belirtilmiş olan oteller ve yerel restoranlar bu bölgedeki mümkün olduğunca müsaitlikler de dikkate alınarak tercih edilmektedir. Lüks konaklama yada restoran hizmetleri beklenemez.
 • *Vacanza Turizm; gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan, program sıralamasını değiştirebilir.
 • *Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 16, maksimum 25 kişinin katılımına ihtiyaç vardır (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Vacanza Turizm yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve misafirlerine para iadesi yapar).
 • *Otellerde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasındadır.
 • *Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, kışlık kıyafetler, kar botu ve rahat yürüyüş ayakkabısı bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz.
 • *Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolu çalışanları da dahil) kestirmiş oldukları biletlerden Vacanza Turizm’i kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlarla kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Vacanza Turizm sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
 • REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:
 • YOLCU tarafından VACANZA TURİZM’e rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. VACANZA tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. VACANZA TURİZM, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. VACANZA TURİZM’den teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yatıran, kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.
 • Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.
 • Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.
 • Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.
 • Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.
 • Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde Vacanza Turizm olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.
 • İptal Koşulları:
 • YOLCU, tur başlangıç tarihinden;
 • 90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.
 • 90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.
 • 69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.
 • 39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.
 • 19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.
 • ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.
 • *Programımızda belirtilmiş olan oteller ve yerel restoranlar bu bölgedeki mümkün olduğunca müsaitlikler de dikkate alınarak tercih edilmektedir. Lüks konaklama yada restoran hizmetleri beklenemez.
 • *Vacanza Turizm; gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan, program sıralamasını değiştirebilir.
 • *Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 16, maksimum 25 kişinin katılımına ihtiyaç vardır (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Vacanza Turizm yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve misafirlerine para iadesi yapar).
 • *Otellerde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasındadır.
 • *Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, kışlık kıyafetler, kar botu ve rahat yürüyüş ayakkabısı bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz.
 • *Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolu çalışanları da dahil) kestirmiş oldukları biletlerden Vacanza Turizm’i kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlarla kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Vacanza Turizm sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
 • REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:
 • YOLCU tarafından VACANZA TURİZM’e rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. VACANZA tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. VACANZA TURİZM, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. VACANZA TURİZM’den teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yatıran, kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.
 • Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.
 • Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.
 • Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.
 • Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.
 • Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde Vacanza Turizm olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.
 • İptal Koşulları:
 • YOLCU, tur başlangıç tarihinden;
 • 90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.
 • 90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.
 • 69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.
 • 39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.
 • 19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.
 • ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

26 Ekim & 9 Kasım & 23 Kasım